Hakkımızda

kramzade-Lokumları-Özel-Logo-kopya.png

İKRAMZADE LOKUM ve ŞEKERLEME

İkramzade Lokumları, dünyaca meşhur, Afyon Kaymağı ve Kaymaklı Lokum‘um çeşitlerinde şekersiz üretim yapan tek firmadır.

2000’li yılların sonlarında Afyon’da lokum imalathanesi bulunan DEMİR kardeşler, binlerce yıllık kültürün uzantısı olarak geleneksel lokum, akide ve bergamut şekeri üretimi yapmaktaydı. Bir gün çayla birlikte tüketilen ve adına taş şekeri denilen beyaz renkli sert şekeri üretirken bu şekerin kısa sürede çürüdüğünü ve bozulduğunu farketmiş. Bunun üzerine şeker hamurunun içerisine halis manda kaymağı katmayı denemiş ve şekeri kaymakla yoğurarak daha önce bilinmeyen bir lezzette ve daha dayanıklı bir şekerleme türü bulmuş. Bu yeni ürünün adına da “kaymaklı şeker” demiş.

Ömrü 45 güne kadar uzayan bu şekerleme türü, Anadolu’da çok sevilmiş ve Türk tatlı kültüründe “Afyon Kaymağı” adıyla yöresel bir yer edinmiştir.

Demir kardeşler olarak bizlerde günümüze kadar gelen bu şekerlemenin hem insan sağlığına zarar vermeyecek hem de insan vücudunun şeker ihtiyacını karşılayabileceği şekersiz lokumları üreterek Türkiye’ de hatta Dünya’da tek olmayı başardık.

İkramzade Lokum ve Şekerleme olarak siz değerli tüketicilerimizin tüm önderilerini alarak ve geçmişteki tecrübelerimizle Şekersiz lokumun mucidiyizdir.

İkramzade Lokumları

Rakamlar yalan Söylemez

4800 +
MEMNUN MÜŞTERİ
+
DOĞAL ORGANİK ÜRÜN
+
FARKLI ÜRÜN
İkramzade Lokumları İzin
İkramzade Lokumları İzin
İkramzade Lokumları İzin
İkramzade Lokumları İzin
İkramzade Lokumları İzin
İkramzade Lokumları İzin
5/5
Osmanlıca "Rahat ul-hulküm" yani boğaz rahatlatan kelimesinden türeyen lokum, yaklaşık 15. yüzyıldan bu yana Anadolu'da bilinmektedir. 17. yüzyılda eski adı "Karahisar-ı Sahip" olan günümüz adıyla Afyonkarahisar'lı ustalar tarafından Osmanlı Padişahları'na kuvvet macunu olarak üretilen lokum daha sonraki yıllarda Padişah Fermanı ile İmparatorluk sınırları içinde de yaygınlaştırılmıştır. Bu lezzet ustalığı 500 yıldır ahilik müessesiyle ustadan kalfaya, kalfadan çırağa ilk günkü doğal lezzeti korunarak günümüze kadar gelmiştir. Afyonkarahisar'da üretilen lokumun lezzetinin ve enerjik etkisinin emsalsiz olmasının en önemli etkeni, bölgenin kendine has iklim ve toprak yapısıdır.Lokum üretiminde ve üretim için gerekli olan hammaddelerin yetiştirilmesinde bölgeye mahsus olan bu doğal yapı önemli bir ayrıcalık sağlamaktadır.
İKRAMZADE LOKUMLARI
TARİHÇE
İkramzade Lokumları

Sertifikalı Ürünler

%100 Şekersiz doğal lezzet Afyon Lokumları

Şekersiz afyon Lokumu

Lokum
ArabicEnglishRussianTurkish
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.